Book Signings
Steven Shanahan
Toronto Comic Arts FestivalHall Redoutensaal, Oberes Foyer
Kami
Schwarzer Turm VerlagHall AStand9
Spanossi
toonsUp e.V.Hall BStand60
Sarah Burrini
Edition KwimbiHall AStand9
Albert Hulm
Veronika Gruhl
Jazam!Hall AStand18
Adrian vom Baur
Marvin Clifford
Aike Arndt
ZwerchfellHall AStand11
Paolo Bacilieri
avant-verlagHall AStand51
Kilian Wilde
Frenk Meeuwsen
Toeby
Ines Korth
Asja Wiegand
John Royle
dani booksHall BStand63
Felix Mertikat
Cross CultHall AStand17
Moritz von Wolzogen
Ulli Lust
PictopiaHall AStand4
EMBE
Sascha Wüstefeld
Beni Merk
Comic SolidarityHall CStand102
Martin Frei
Gringo ComicsHall AStand31
Rudolph Perez
Joscha Sauer
Lappan Verlag in der Carlsen Verlag GmbHHall AStand35
Ageng 阿梗
Chinabooks Wu & WolfHall BStand62
Simon Schwartz
Flix
Carlsen VerlagHall AStand41
Ulrich Schröder
Egmont Comic Collection / Egmont Ehapa MediaHall AStand8
Jesús Merino
Panini ComicsHall AStand25
Kristina Gehrmann
Ray Hautmann
Ultra ComixHall AStand45
Lenny Großkopf
Mario Bühling
Yinfinity
Mike Perkins
Manuel Kilger
Jonathan Kunz
Mahmud Asrar
Olivia Vieweg
Jidi 寂地
Ray Fawkes
Michael Holtschulte
Frauke Berger
Splitter VerlagHall AStand19
Moritz Schmid
GYMMICK
Kopanitsak
Maike Plenzke
TariToons
Thomas Baehr
Helen Aerni
Kathrin Klingner
ReproduktHall AStand3
Jens Harder
Johannes Kretzschmar
Katharina Netolitzky
Natalie Ostermaier
Sascha Gallion
Adrian Richter
Martina Schradi
Johannes Lott
Hennes Bender
Meags Fitzgerald
Holger Bommer
Katharina Greve
Sebastian Sommer
Arne Jysch
Birgit Weyhe
Annette Köhn
Jaja VerlagHall AStand7
Jan Altehenger
WEEERD im Verlag der IdeenHall CStand103
Reinhard Kleist
Till Felix
ComicgateHall AStand20
FuFu Frauenwahl
Achim Schnurrer
Edition AlfonsHall AStand23
Peter Puck
Benedikt Beck
Anna-Maria Jung
Ruan Guang-min
Susanne Kuhlendahl
Felix Schittig
Ulf Salzmann
Sascha Hommer
Thierry Capezzone
Melanie Schober
Mic at Six
Jazze
Holger Hofmann
Uli Oesterle
Fil
Maximilian Hillerzeder
Sarah Nieves
Antonia Kühn
Ralf Marczinczik
Isabel Kreitz
Federico Cacciapaglia
Dagmar Gosejacob
Olga Hopfauf
Ingo Römling
Lukas Jüliger
Miguelanxo Prado
Anna Haifisch
Steffen Gumpert
Stephan Baumgarten
Magdalena Kaszuba
Jérôme Lereculey
Thomas Wellmann
RotopolHall AStand5
Denis Metz
Haggi
Bela Sobottke
Nacha Vollenweider
David Koslowski
Mawil
Miguel Díaz Vizoso
Kurznachzehn VerlagHall AStand21
Tobi Dahmen
Groobert
Lapinot
Aaron Manczyk
Haiko Hörnig
Stefano Ricci
Sabrina Schmatz
Marius Pawlitza
Norma Nuage
Jean-Claude Mézières
Jan Gulbransson
Claudya Schmidt
Afif Khaled
Bunte DimensionenHall AStand16
Gianluca Maconi
Lisa Neun
Yoann
Marc-Antoine Mathieu
Tanja Esch
Ingrid Sabisch
Jan Vismann
Andreas Völlinger
Tina Brenneisen
Parallelallee VerlagHall AStand56
Kaydee Artistry
Timo Grubing
Lukas Kummer
Nicolas Mahler
Giovanni Rigano
Jeff Lemire
Redoutensaal, Canadian Pavilion
Paola Antista
Benjamin von Eckartsberg
Thomas von Kummant
Ferdinand Lutz
Alexandra Rügler
Niki Smith
Demian Vogler
Nadine Redlich
Andreas Michalke
André Sedlaczek
Silvio Camboni
Christopher Burgholz
Stew Wegner
Martina Peters
Knesebeck VerlagHall AStand54
Michael Beyer
Laura Zuccheri
Olivier Keraval
deutsch-französisches Institut ErlangenHall AStand46
Max Baitinger
Matthias Lehmann
Albert Mitringer
Hanna Gressnich
Jonas Scharf
I. Astalos
Comicfestival MünchenHall AStand30
Arne Schulenberg
Thilo Krapp
Valérie Minelli
Stephan Lomp
Aljoscha Jelinek
Dorothée de Monfreid
Enrico Marini
Ralph Ruthe
Martin Rathscheck
Charles Berberian
Lea Wegner
Lew Bridcoe
Jörg Hartmann
Annelie Wagner
Maurizio Onano
Dominik Wendland
Tamasaburo
Barbara Yelin
Aisha Franz
Timo Müller-Wegner
Lorenzo De Felici
Simon van Liemt
Florian Steinl
Annalisa Leoni
Armin Parr
Hinstorff Verlag Hall CStand103
Daniela Schreiter
BURKH
Niloo
Marc Boutavant
Juno Pilgram
Walter Fröhlich
achecht
Maki Shimizu
Robert Maresch
Said Omar Eshaq
Ulf S. Graupner
gab
Bianca Saxonja
Martin Armbruster
Panel e. V. / Edition PanelHall AStand14
Kai Fraass
Gunther Schunk
Daniel Sailer
Burcu Türker
AoiShi
Metrissimo
Manuele Fior
Edition 52Hall AStand24
Julia Marquardt
Valentin Krayl
Esther Brechlin
Rita Fürstenau
Brösel
Werner – Das RennenHall AStand38
Sebastian Stamm
Joachim Brandenberg
Cam Tu Nguyen
Lea Heinrich
Thomas von Steinaecker
René Rogge
Julian Fiebach
Edda Strobl
Benjamin Gottwald
Ron
Andi Paar
Nicolas Rivero
Markus Köninger
Nicolas Simon